Servis stomatologickej techniky

Kreslá

EssTec je absolútny špecialista na DIPLOMAT

EssTec je špecialista na značku DIPLOMAT. Tu Vám opravíme aj nemožné. Sú tu nejaké „ale“, tie však závisia skôr od dostupnosti náhradných dielov pre kreslá staršie ako 10 rokov.

Kreslá Chirana sú ďalšou značkou, na ktorú sa sústredíme. Podobne ako pri DIPLOMATe, aj tu vieme reagovať pohotovo na poruchy, prípade dodaním náhradných dielov.

Ak potrebujete promptne odstrániť problém na kreslách týchto značiek, dajte nám vedieť a my to vybavíme.

Autoklávy

Priestor bez vírusu

Autoklávy sú takmer bezúdržbové, vo väčšine prípadov stačí vymeniť vstupné filtračné vložky na vzduch. Filte na vodu sú väčšinou čistené preventívne, keďže destilovaná voda s takou mäkkosťou, ako je používána v autoklávoch vie z času na čas vytvoriť okolo filtra masu so štruktúrou gelu.

Pri poruchách sa najčastejšie stretneme so zničeným tesnením na dverách komory. Postupom času môže takisto prísť k prasknutiu jednej z hadičiek vo vnútri, poruche pumpy a podobne.

Ak máte nejaké trampoty s autoklávom, dajte nám vedieť. Špecializujeme sa na značky Anthos, Stern-Weber, Mocom a HERA.

Nástroje

Žiadna svetová značka nám nie je cudzia

Čo sa týka nástrojov, treba sa vždy riadiť pokynmi výrobcu. V prípade turbín je správne nastavený pracovný tlak zárukou spokojnosti lekára, čo sa výkonu týka, ale aj životnosti turbíny samotnej. Tá je však obmedzená. Skôr či neskôr sa začne zasekávať alebo vypadávať vrtáčik, turbína začne byť príliš hlučná alebo z nej začne tiecť voda. Každopádne, správne a časté mazanie je pri turbínach alfa-omega ich životnosti.

V prípade násadcov na mikromotory, ich životnosť takisto nie je nekonečná. Po čase začnú hučať, vibrovať alebo sa pri práci začnú prehrievať.

A nakoniec mikromotory. Aj tie najlepšie sa nevyhnú po čase nejakej tej poruche. Najčastejšie hovoríme o zničenom osvetlení alebo neschopnosti udržať násadec na mieste.

Ak Vás trápia hociaké problémy s nástrojmi, dajte nám vedieť. Repasáž Vás spravidle vyjde na zhruba polovicu obstarávacej ceny nového nástroja.

Kompresory, odsávačky, …

… a všetko ostatné

Taká suchá odsávačka je vlastne bezúdržbové zariadenie. Môže sa tam po čase „vyhrkať“ ložisko, ale väčšinou tieto zariadenia bežia zapojené niekde v kúte po celé roky bez povšimnutia.

Kompresory už nejakú tú údržbu potrebujú. Vstupné filtre, prípadne filter sušiča vzduchu sa musia pravidelne meniť. Takisto pravidelné odkalenie vzdušníka zaistí hladký chod a predĺži životnosť kompresora.

Servisujeme kompresory aj odsávačky slovenského výrobcu EKOM.

A potom tu máme rôzne ďalšie zariadenia – baličky, sterilky, germicídy, … Máte s nimi nejaký problém? Ozvite sa.